Eind februari 2003 werd bij Plaatsmaken de nieuwe hoogdrukpers geplaatst met een drukformaat van maar liefst 125 x 250 cm.
Aan een aantal kunstenaars werd gevraagd om een hout- of linosnede te maken voor een papierformaat van 125 x 195 cm. (300 grams Hahnemuller) in een kleine oplage (11). Manuel Kurpershoek, kunstenaar/ drukker, was beschikbaar voor begeleiding bij het drukken. Plaatsmaken is een van de weinige plaatsen in Nederland waar op dit grote formaat professioneel gedrukt kan worden.
Het resultaat was te zien in een tentoonstelling bij Plaatsmaken (april/mei 2003). Daarna was het werk van de negen kunstenaars ook nog te zien in de hal van het Huis der Provincie in Arnhem.
De deelnemers (uit drie generaties) waren: Cees Andriessen, Pieter Becks, Marcel Doorduin, Ad Gerritsen, Klaas Gubbels, Peter Jordaan, Bart Verburg, Jeroen Melkert en Rob Voerman

Op grootse wijze gedrukt
15 sep 2014
Nieuwe hoogdrukpers in gebruik